Мережа міжнародних контактів нашої школи минулого тижня розширилася на схід. З 23 по 30 квітня ми радо приймали делегацію школи з м. Бурса, Туреччина. Семеро старшокласників гімназії району Мустафакемальпаша, її директор та його заступник вперше брали участь у подібному шкільному візиті, тож ми доклали усіх зусиль, щоб ця зустріч їм запам'яталася теплою і гостинною.
0 Комментарии
Нещодавно ми брали участь у ХVII Всеукраїнській конференції шкіл ЮНЕСКО “Українсько-європейські ініціативи в освітньому просторі: ціннісна парадигма”. Однією із центральних справ її програми була спроба співставлення християнського та мусульманського світоглядів – погляд молодих на шляхи виходу із непростої ситуації, що склалася нині у світі.Шведи – люди, які просто обожнюють природу. Як тільки у цій холодній північній країні виглядає сонечко, вони одразу ж намагаються погуляти, відпочити на природі і дуже дбають про все те, що їх оточує. Тож сьогодні ми вирішили провести день, як справжні шведи, і відправилися на маленький острівець Vrångö.Учасники проекту “Усі ми свої, бо усі ми – діти” відвідали Гетеборзький ботанічний сад. Ми змогли тут побачити і венерину мухоловку, й орхідеї, і ваніль, і какао-боби, і чимало інших рослин, про яких раніше тільки читали у підручнику з біології!
Поглибити свої знання з біології, космонавтики, фізики та астрофізики, історії та іхтіології – і все це одночасно, і все це не за партою, а ході гри чи експерименту… Думаєте неможливо? Помиляєтесь! Більше того, велетенський гетеборзький музей-ботсад-акваріум “Юніверсум” саме для цього й створений! Знаємо з практики, бо нещодавно півдня провели у цьому неймовірному пізнавальному центрі.
«Вроцлавські гноми», саме так називався квест, у якому ми всі брали участь дорогою з України до Швеції. Ми – це учасники проекту “Усі ми свої, бо усі ми – діти”. Наступний етап нашого проекту мав відбутися у шведському місті Ґетеборзі. А шлях наш лежав якраз через польський Вроцлав, місто, серед цікавинок якого є й знамениті гноми.
|